Aktorzy przyjechali

Polska, 2010, 61 min

„Stale zmagamy się z najtrudniejszym w teatrze – ze sztukami Szekspira. Wspominałem Artystów, z którymi dobry los pozwolił mi spotkać się w teatrze, filmie i telewizji. Zapragnąłem, aby zamanifestowali oni swoje zainteresowanie i gotowość zmierzenia się z szekspirowskimi postaciami. Ich gotowość wzięcia udziału w gdańskiej uroczystości przeszła moje oczekiwania. Nie zawiedli też widzowie, którzy już przed godziną 12 gromadzili się tysiącami, potwierdzając, że Teatr Szekspirowski w Gdańsku to nie tylko kaprys artystów, ale potrzeba mieszkańców tego niezwykłego miasta”.

Wypowiedź Andrzeja Wajdy z 2009 roku.

Opis

Dokument utrwalający happening towarzyszący wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – kilkudziesięciu aktorów, na zaproszenie Andrzeja Wajdy, odgrywało sceny ze sztuk Szekspira. Akcja umiejscowiona była na scenkach rozmieszczonych wzdłuż Długiego Targu w Gdańsku.

Informacje o filmie

Reżyseria
Andrzej Wajda
Scenariusz
Andrzej Wajda, Marek Brodzki
Zdjęcia
Michał Popczyk
Montaż
Katarzyna Rudnik, Piotr Gliński
Produkcja
Amulet Films
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki Cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności.
Rozumiem