© W. Plewiński / Archiwum Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Z biegiem lat, z biegiem dni…

Joanna Olczak-Ronikier

Opis

Z biegiem lat, z biegiem dni… Opowieść teatralna na jedną noc lub trzy wieczory. Część I: Eviva l’arte!, część II: Ach! Powietrza! Tchu!, część III: Co dalekie było – blisko. Scenariusz na motywach utworów J. Kadena-Bandrowskiego, S. Wyspiańskiego, S. Przybyszewskiego, M. Bałuckiego, A. Struga, M. Dąbrowskiej, Z. Kaweckiego, J.A. Kisielewskiego, G. Zapolskiej, T. Boya-Żeleńskiego,  napisała Joanna Olczak- Ronikier.

„Serial teatralny” skomponowany z utworów przełomu XIX/XX wieku  przedstawiał wielobarwny pejzaż młodopolskiego Krakowa (od 1874 do 1914 roku) z mieszczuchami i cyganami, filistrami i artystami, biedotą i rewolucjonistami. Fabułę wielowątkowej całości łączyły historie granych przez tych samych aktorów członków krakowskiej rodziny, ich znajomych i postaci historycznych. Np. Anna Polony, Anielka z Domu otwartego, stawała się z biegiem lat panią Dulską z Moralności pani Dulskiej.

Więcej informacji: sprawdź.

Informacje o spektaklu

Reżyseria
Andrzej Wajda, Anna Polony
Scenariusz
Joanna Olczak-Ronikier
Muzyka
Stanisław Radwan
Scenografia
Krystyna Zachwatowicz, Kazimierz Wiśniak
Kostiumy
Krystyna Zachwatowicz
Data premiery
29.03.1978
Miejsce
Stary Teatr w Krakowie

Obsada

Marcin
Jerzy Trela
Pan Fikalski
Jerzy Stuhr
Jerzy Boreński
Jerzy Radziwiłowicz
Janina Chomińska
Izabela Olszewska
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki Cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności.
Rozumiem